איך לפתח שיחה זורמת עם כל אחד- איך לפתח שיחה בקלות

תוכן עניינים

מכירים את הסיטואציה הזאת שאתם מדברים עם מישהו, ואז פתאום יש איזה שקט מביך כזה, המוח שלכם פשוט קופא ואין לכם מה להגיד,ואתם נכנסים למצב מביך ומוזר ? כולנו היינו במצב הזה פעם,וכולנו יודעים כמה המצב הזה מבאס!

לכן במאמר הזה הבאתי לכם 5 שיטות שיעזרו לכם לנהל שיחה זורמת עם כל אחד בקלות. אשמח שאחרי שתראו את הסרטון לי תספרו בתגובות למטה באיזה שיטות אתם מתכוונים להשתמש?

אז קדימה, בואו נתחיל!

1.שחקו “זה מזכיר לי”

אני ממש אוהבת את השיטה הזאת. כשאתם כבר נמצאים בתוך המצב שאף אחד לא יודע מה להגיד פשוט הסתכלו מסביבכם ותגידו, “וואי זה ממש מזכיר לי את….” והשלימו את החסר.

זאת דרך מצוינת וקלה להחיות את השיחה מכיוון שונה וחדש שכנראה לא דיברתם עליו עדיין.

ועוד יתרון הוא שתוכלו להשתמש בזה גם במצבים שהם לא מביכים רק כדי להמשיך את השיחה.
נניח מישהו מספר לכם סיפור, ברגע שהוא מסיים תוכלו להמשיך את השיחה ולהגיד: זה בדיוק מזכיר לי… וככה להימנע מהשקט המביך לתמיד.

קשור: איך למגנט אנשים בעזרת שפת גוף

2.הקשיבו לאדם ונצלו את הידע שלכם

הקשיבו טוב טוב לאדם שאתם מדברים איתו, ושימו לב אם הוא מסביר משהו בהתלהבות או חוזר על נושא מסויים כמה פעמים בשיחה, אם זה קורה הוא כנראה אוהב מאוד את הנושא הזה.

נצלו את זה, התעמקו בנושא הזה.כאשר תדברו עם בן אדם על נושא שיש לו תשוקה אליו,תצליחו ליצור קשר חזק יותר ועמוק עם הבן אדם והוא ירגיש בנוח איתכם והוא יאהב לדבר איתכם.

 

3.לשאול שאלות פתוחות

עכשיו תקשיבו טוב לשיטה הבאה, היא פשוט מדהימה ותעשה לכם שינוי גדול באיך שתדברו עם אנשים לתמיד!

במקום לשאול,”את אוהבת לגור בתל אביב ?”,תשאלו משהו בסגנון של “איך זה לגור בתל אביב?”.

בשאלה הראשונה מקבלים לתשובה של מילה אחת כן או לא ואז לשתיקה מביכה. אבל בשאלה השנייה אתם פותחים את השיחה לכיוון שהבן אדם יכול לדבר על מה שהוא אוהב, וזה עושה את כל ההבדל!

 

 4. תשתמשו בשאלות החייאה

החייאה? אני אסביר, השאלות האלה מיועדות לרגעים שהשיחה “מתה”, משמע מפסיקה לגמרי וכל הצדדים נמצאים במצב של אי נוחות מוחלט. אלה שאלות שמחזירות את השיחה לחיים.

אתן לכם 2 שאלות מעולות שתוכלו להשתמש בהם, אחת למקרה שאתם מדברים בחבורה ואחת לדו שיח.

אז אם אתם בחבורה והשיחה מפסיקה באמצע, אתם יכולים לשאול “איך אתם מכירים זה את זה?”, השאלה הזאת תמיד מובילה לסיפור מעניין או משהו מצחיק שמחזיר את השיחה לחיים.

השאלה הבאה מתאימה יותר לדו שיח, והיא הולכת ככה, “יש לך תוכניות מעניינות לעתיד?“, זו שאלה מדהימה שאני משתמשת בה הרבה, כי היא גורמת לאנשים להיפתח ולספר על המטרות שלהם ומה שהם אוהבים לעשות. כך היא יוצרת שיחה ברמה עמוקה מהרגיל.

 

5.תורידו פילטרים

לרוב האנשים יש פילטר במחשבה שלהם ,זאת אומרת שהם לא משתפים את מה שעולה להם לראש ,הם מנסים לסנן כל מה שהם חושבים שהוא לא “מגניב” לדעתם , מה שיוצר סיטואציה בה אין להם מה להגיד יותר.

אני רוצה שתורידו את הפילטרים האלה שיש לכם, פשוט תגידו את מה שעולה לכם לראש, וככה השיחות שלכם יהיו הרבה יותר זורמות ומעניינות. ובנוסף אנשים יאהבו אתכם הרבה יותר, כי אתם תראו לאנשים אותנטיים ובטוחים בעצמכם, וזה בשונה משאר האנשים שאכפת להם מה כולם חושבים עליהם.

איך לפתח שיחה – סיכום

לסיכום כל מה שדיברנו, כדי להצליח ליצור שיחה זורמת עם כל אחד נשתמש בטיפים הבאים:

1.שחקו “זה מזכיר לי”

2.הקשיבו לאדם ונצלו את הידע שלכם

3.לשאול שאלות פתוחות

4.תשתמשו בשאלות החייאה

5.תורידו פילטרים

 

אם אהבתם, שתפו את המאמר עם חברים ומשפחה ועקבו אחרי גם ביוטיוב כדי לקבל עוד תכנים מעניינים ואיכותיים בחינם לגמרי.
שיהיה לכם יום מדהים מלא בהצלחה,

אוהבת,

אלסי 

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך באתר

מתנה לפני שאתה הולך (:

סיכום ספר באנימציה בחינם לגמרי!

מלא את הפרטים לקבלת הסיכום למייל במיידי

דילוג לתוכן