איך לקרוא אנשים- שפת גוף חלק א’ | איך לקרוא שפת גוף

תוכן עניינים

במאמר הזה נעבור על אחת המיומנויות החשובות ביותר שתוכלו ללמוד. איך לקרוא כל אחד, בכל סיטואציה אפשרית, בעזרת קריאת שפת הגוף שלהם.

אז מה תשיגו בעזרת קריאת שפת גוף?

  1. תוכלו לדעת איך מישהו מרגיש בכל רגע נתון ומה הוא חושב. כך תוכלו למגנט אליכם אנשים חדשים.
  2. להבין מי אוהב אתכם ומי לא.
  3. תוכלו גם להצליח יותר במכירות.
  4. תוכלו להשתמש בשפת גוף על עצמכם, כדי להיראות בעלי ביטחון עצמי וסמכות.

המאמר הזה יצא קצת ארוך מדי ומפוצץ מידע, לכן החלטתי לחלק אותו לפרקים נפרדים. 

זאת כדי לא להציף אתכם מידי. כאן תוכלו לעבור לחלק השני. 

בחלק הזה אלמד אתכם, לקרוא אנשים דרך 3 חלקים בגוף: הרגליים, פלג גוף עליון והידיים.

בחלק השני, נעבור על הבעות פנים שונות ושלושה כללים לקריאת שפת גוף מדוייקת ומהירה.

לפני שנתחיל, רק רוצה לציין שהמאמר הזה נכתב באופן מקצועי בעזרת הספר, “כוחה של שפת הגוף” של טוניה ריימן. הספר סודות שפת הגוף של צביקה ברגמן.

 

תנועת הרגליים:

צריך לשים לב לכיוון כפות הרגליים: הכוונה היא לשים לב, לאיזה לכיוון אליו פונות כפות הרגליים של מי שאתם משוחחים איתו. אם אתם בשיחה עם מישהו והאדם מחייך אליכם, אך הרגליים שלו פונות לצד אחר, יכול להיות שהוא לא באמת נהנה מהשיחה, והוא כנראה מעדיף להיות במקום אחר.

 
והנה עוד משהו מגניב, הרווח בין הרגליים של אדם כשהוא עומד, מראה עד כמה הוא בעל בטחון עצמי. ככל שהרגליים צמודות יותר, לאדם יש פחות בטחון עצמי. זה לא אומר צריך לעשות שפגט כן?! אבל אדם שעומד בפיסוק קל, משדר הרבה יותר בטחון עצמי.

עוד משהו, כשאתם יושבים ליד מישהו, שיושב במצב של רגל על רגל, זה יכול לשדר שני דברים. תלוי לאיזה צד פונה המחסום. אם אתם בצד של המחסום זה אומר שלאדם לא נוח לידכם או לא אוהב משהו שאמרתם, אך אם אתם בצד השני, זה אומר בדיוק את ההפך ,זה אומר שנוח להם איתכם, והם מתחברים אליכם.
מצוין, רגליים צ’ק!

 

פלג הגוף העליון:

החלק הקידמי של הגוף הוא חלק, שיש בו הרבה איברים חשובים ופגיעים, כמו הלב והכבד, לכן בצורה לא מודעת אנשים יזיזו את החלק הקדמי של הגוף באם הם מרגישים  שמשהו יכול להוות איום . שימו לב שזה לא מחייב להיות רק איום ממשי על החיים שלהם. זה יכול להיות, שהם פשוט לא אוהבים את מי שנמצא מולם, או אפילו נושא השיחה לא מוצא חן בעיניהם. כמובן שזה עובד גם להפך, אנשים מזיזים את החלק הקדמי של הגוף לדברים שהם כן אוהבים.

הדרך בה מגינים על פלג הגוף העליון הוא, בעזרת תנועות כמו שילוב ידיים, לשחק עם צמיד או עם השעון שנמצא ביד השנייה. רמזים אלו בדרך כלל מראים על סימן של אי נוחות או לחץ.

 

טיפ חשוב:

אנשים שנמצאים במצב אי נוחות רוצים לצאת מהמצב הזה, לכן אם אתם קולטים את אחד הסימנים האלה, פשוט תצרו איתם קשר הם יעריכו אתכם מאוד, ולכו תדעו, אולי תכירו בן אדם מדהים.
כשמישהו נשען קדימה, זה מראה על התעניינות במה שקורה בסביבה, ורצון לדעת ולהבין עוד. כשמישהו נשען לאחור או הצידה זה מראה על בטחון עצמי.
חזה מנופח: סימן זה בשפת גוף קורה, כאשר מוציאים את החזה ומביאים את הכתפיים לאחור. זה בדרך כלל סימן לכעס. ובטחון עצמי. מצב זה קורה לפני שמתחילה מריבה.

 

טיפ לבנות: 

בנות שימו לב אם בנים מנפחים קצת את החזה לידכן, זה סימן שהם כנראה מתעניינים בכן.
פלג גוף עליון צ’ק!

 

תנועות הידיים:

דרך תנועות הידיים אפשר להבין הרבה על בן אדם, כמו לראות עם מישהו שמח, ,סמכותי או בעל בטחון עצמי. ואפילו לראות אם מישהו לחוץ ומרגיש לא בנוח.

ידיים על העורף: זו תנועה המצהירה על הטריטוריה, מאותו הסוג כמו שדיברנו על פיסוק ברגליים. זה גם סימן שמראה על בטחון עצמי. אפשר להשתמש בטריק זה גם באופנים שונים, כמו פשוט להניח את היד שלכם על הכיסא ליד. העיקרון הוא להשתלט כמה שיותר על המרחב.

ידיים נגד כוח הכבידה: זה קורה כשאתם מרגישים שמחים ומתרגשים, אז הידיים שלכם עולות למעלה, כמו כשאתם נותנים למישהו כיף, או מרימים ידיים כשאתם מצליחים במשהו ואומרים לעצמכם- “יש!!!”.

כשהידיים של מישהו הולכות נגד כוח הכבידה זה אומר שהוא שמח. לעומת זאת אדם שהידיים שלו בצידי הגוף במצב סטטי, ללא אנרגיה, מראה שהאדם עצוב או לחוץ, ובעיקר הוא לא מרגיש בנוח בסיטואציה. ברמת התת מודע כשהוא לא מזיז את הידיים הוא תופס פחות במרחב וככה לא מושך תשומת לב. דברו עם הידיים כי זה מפגין ממש המון נוכחות ועוצמה.

ידיים מאחורי הגב: תנוחה זו מראה על סמכות רבה ודומיננטיות. בדרך כלל תראו פוליטיקאים, בעלי תפקידים בכירים ומנכ”לים עומדים ככה. אז תשימו לב לזה ותשתמשו בזה כשאתם רוצים להיות יותר דומיננטיים בסביבה שלכם.

 

בואו נסכם בקצרה את כל מה שדיברנו עליו:

קודם כל דיברנו על מה הסיבה שעלינו ללמוד שפת גוף.
לאחר מכן התחלנו ללמוד ולהבין, מה אומרים לנו חלקים שונים בגוף כמו הרגליים, פלג הגוף העליון והידיים.

 

אם הנושא של שפת גוף מעניין אתכם, מוזמנים לבדוק את החלק השני בסדרה של איך לקרוא שפת גוף ממש כאן.
ואם אהבתם, שתפו את המאמר עם חברים ומשפחה ועקבו אחרי גם ביוטיוב , זאת כדי לקבל עוד תכנים מעניינים ואיכותיים בחינם לגמרי.
שיהיה לכם יום מדהים, מלא בהצלחה!!

שלכם,
אלסי

 
כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך באתר

מתנה לפני שאתה הולך (:

סיכום ספר באנימציה בחינם לגמרי!

מלא את הפרטים לקבלת הסיכום למייל במיידי

דילוג לתוכן